marka hakkındamarka hakkında

Historie iRobot banner

iRobot hikayesi

Bu bir peri masalı öyküsü. Her iki bey ve bir bayan robotik araştırmaları kendi bilgi pratikte istiyor ve gerçek dünyaya akademik hareket karar verdi MİT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü), başladı. Bu da gerçekleşti ve üç robot öncüsü ilk gerçek, başlangıçta çok vizyonlu projeler üzerinde çalışmaya başladı. Üçlü bir mühendis önce bir uzay arama robotuna başladı.

Laboratuardan mekana

Colin Angle, Rodney Brooks ve Helen Greiner'ın NASA'nın tecrübeli mühendisleri ile buluştuğu ilginç bir işti. Gençlik şirketi ABD ajansı DARPA'yı kazanmaya başladığında işler battı. Şirket hızla büyüdü. Çalışan sayısı 4'den 10'a, sonra 20, 30'a çıktı ve çoktan sona erdi. 2000 yılında ana şirketin ve Gerçek Dünya Arayüzünün birleşmesinden hemen sonra, iRobot markası kuruldu.

Ancak büyük şeyler henüz görülemedi. Yeni milenyumun başında, askeri ve bilimsel sektörler kalabalık biraz robotik iddialı uzmanı olmaya başladı. iRobot tüketici pazarına girdi. Microring asla satışa çıkmazken, My Real Bebek bebeği aylardır oldukça başarılı bir şekilde satıldı. Zor ABD tüketici pazarında ilk adımlar yaptı ve ayrıca bu segmentte denemek için cesaret sağlanmıştır.

iRobot PackBot hayat kurtarıyor

Sonra 2001 ABD, dünya ve önemli anları iRobot PackBot için büyük bir darbe için büyük bir trajedi, 11 Eylül geldi. Başlangıçta mayınların temizlenmesi için amaçlanan bu taktik savunma robotu, New York'ta Dünya Ticaret Merkezi'nin enkazı arama yardımcı oldu ve ayrıca Pentagon'un hasarlı bölgeyi inceledi. her durumda çekimli IRobot kelime, anlaşılır kadar kelime terörizm veya El Kaide arkasında rağmen. Neyse, iRobot insan hayatını kurtaran, iyi bir neden yardımcı olmuştur.

Tüketici ürünleri alanında bir atılım bu yıl yaygın olarak kullanılan ilk tanıtıldı 2002 iRobot meydana gelen robotik elektrik süpürgesi Roomba aradı. Bir gecede inşa edilmedi. uzmanlardan oluşan bir ekip önemli bir görevi tevdi ve İnsanların temiz, Roomba Zor çalışma 5 yıl kadar prototip ve birkaç uykusuz gece onlarca hedefe takım olmuştur değildi 1997 yılında derlenmiş değiştirmek için. Robotik süpürge iRobot Roomba doğdu.

O andan itibaren her şey kablolardır. Roomba birkaç nesil değişikliğe uğradı, birkaç kez tasarım değiştirdi ve neredeyse% 100 temizlik verimliliği ve toplam bağımsızlık kaymıştır. Günümüzde 15 milyondan fazla Roomba robotik elektrikli süpürge dünya çapında satılmıştır ve bu sayı istikrarlı bir şekilde artıyor. Dünyadaki tek robot yıkayıcı Scooby, Looj kanallarını temizlemek için açık hava robotu ve benzersiz bir adanmış robotik ile şirketin imajını elde edin.

1990

iRobot şirketi kuruldu.

 
1996

Mayın algılanıp yok edilmesi için tasarlanmış Ariel®profesyonel bir robot.

 
2002

iRobot ve National Geographic Topluluğu, Mısır'daki Büyük Piramidi araştırması için bir robot geliştiriyor.

2002'de, dünyada ilk kez, ev için bir robotik süpürge olan ROOMBA® üretildi.

iRobot ROOMBA
 
2007

iRobot'un yeni modeli Roomba 500 serisi tanıtıldı.

iRobot ROOMBA 500
 
2011

Şimdiye dek ürtetilen en akıllı Robot Roomba elektrikli süpürgesi olan yeni 700 Serisi.

iRobot ROOMBA 700
 
2012

iRobot Scooba 230, zemin silinmek için en kullanışlı kompakt robot haline gelir.

iRobot Scooba 230  

Popüler 500 serisi robotik süpürgelerin yerini Roomba yeni 600 serisi alıyor.

iRobot Roomba 660
 
2014

En çok satan Roomba robotik süpürge olan yeni bir AeroForce temizleme sistemi ve %100 temizleme verimliliği sergileyen yeni 800 serisi.

iRobot Roomba 870 
 
Şimdiki
1991

iRobot, uzay araştırması için tasarlanmış bir robot olan Genghis®'in geliştirilmesi.

iRobot Genghis
 
2001

iRobot PackBot®, 11 Eylül saldırılarından sonra Dünya Ticaret Merkezi ve Pentagon'un enkazı aramalarında ve Afgan mağaralarının keşfedilmesinde de yardımcı oluyor.

iRobot Packbot
 
2005

iRobot, yer silen ilk ve tek yerel robot olan Scooba'yı tanıttı.

iRobot Scooba
 
2010

Seaglider, sualtı araştırması için tasarlanmış bir robot.

iRobot Seaglider  

iRobot Chembot, şekli ve büyüklüğü değiştiren eşsiz robot konsepti.

iRobot Chembot
 
2013

iRobot Looj 330, oluk temizleme robotu.

iRobot Looj 

iRobot, telekonferans dünyasını değiştiriyor. iRobot Ava500 telefoto robotunu tanıtıyor.

iRobot Ava500 

Sonbaharda, iRobot, 2 ay içinde zemini siliciler arasında en çok satan robot olan Brava paspasını tanıttı.

iRobot Braava
 
2016

Yeni Roomba 900 serisi navigasyon sistemi, Carpet Boost, tekrar şarj edebilme, iAdapt 2.0 teknolojisi ve iRobot HOME uygulaması sayesinde herhangi bir zamanda ve her yerden kontrol imkanı sağlamak gibi bir çok yeni özellik getirdi.

iRobot Roomba 980
 
 
 
Ürün sepetinize eklendi
Sepetinize Gidin