ürünlerRoomba 616

Değerlendirme
323 5.0
KARŞILAŞTIR
Roomba 616 banner
 

Hızlı performans

     
 
 

Roomba 616, kaliteli temizlik için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Mükemmel iAdapt navigasyon, eşsiz üç aşamalı temizleme sistemi, geniş kollektör kapasitesi; tam olarak temizlenmiş bir zemin için her gün ihtiyaç duyduğunuz şeyler. Bırakın Roomba 616 temizlesin siz değerli vaktinizi başka işler için harcayın.

Roomba’nın başlıca özellikleri 616

 • Her türlü sert zemin ve halıyı temizleme
 • iAdapt navigasyon
 • Üç aşamalı temizleme sistemi
 • Kablo dolaşmayı engelleyici sistem
 • AeroVac Filtreleme sistemi
 • Geniş kapasiteli AeroVac toplama haznesi
 • Merdivenlerden düşmeyi engelleyen sensörler
 • XLife Batarya
 • Sanal Duvar / Halo özelliği
 • Şarj istasyonunda otomatik şarj
 • Taşımak için tutma sapı

Neden iRobot

iRobot'un çıkış noktası, üç kurucusunun (Colin Angle, Helen Greiner ve Rodney Brooks) robotik sektörünün dünyayı ve dolayısıyla çalışma, öğrenme, tedavi ve hatta temizleme biçimimizi değiştireceğine olan inancıydı. Henüz ilk yılında, iRobot, NASA'nın uzay araştırmaları için Nasa ile işbirliği içinde tasarladığı bir robot olan Genghis'i tanıttı. Bugün itibariyle iRobot'un portföyündeki farklı robotları dünyanın çeşitli yerlerinde 15 milyondan fazla kişi kullanmaktadır.

Temel özellikler iRobot Roomba 616

iAdapt Navigasyon

iAdapt Navigasyon, dairenizin veya evinizin mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlayacaktır. Roomba düzinelerce sensörle odayı ve zemini izler, nerede olduğunu bilir ve odanın şekline ve boyutuna göre önceden tanımlanmış 40 hareket doğrultusunda akıllıca tepki verir. iAdapt navigasyon sayesinde, robot duvarların tamamı boyunca, mobilyaların çevresinde ve altlarında dolaşır mükemmel şekilde temizler.

Üç aşamalı temizleme sistemi

Roomba robotik elektrikli süpürgelerinin rakipsiz kalitesi, oldukça işlevsel üç aşamalı bir temizleme sistemine dayanmaktadır. Bu sistem içinde Roomba, odanın her köşesindeki kirleri kelimenin tam anlamıyla ortadan kaldırır. Sert zemin veya halı farketmeksizin temizler ve hazne içine hapseder.

1. Döner yan fırça

Roomba, bir yan fırçanın varlığı sayesinde, mobilyaların çevresinde, duvarlarda, odaların köşelerinde ve ulaşılması zor diğer alanlarda etkili bir şekilde temizlik yapabilir.

2. Karşılıklı dönen iki fırça

Roomba, temizleme başlığında bulunan karşılıklı dönen iki fırçayı kullanır. Bu sayede, Roomba verimli bir şekilde kiri ve tozu toplar.
Sert zeminlerde fırça, kiri doğrudan toplama sepetine taşır.
Halıları temizlerken ilk olarak halı fırçası devreye girer ve kiri yüzeye taşır ve plastik fırça yardımıyla kir hazneye alınır.

3. Emiş Motoru

İyi toz çekişi, güçlü bir vakum motoruyla sağlanmaktadır. Hava filtreleme, AeroVac filtre tarafından sağlanmaktadır.

Merdivenlerden düşmeyi engelleyen sensörler

Robottun altındaki sensörler, robotun altındaki boş alanları güvenle tanımlayabilir, böylece merdivenden düşme olasılığını tamamen ortadan kaldırabilir. Roomba durur, geri döner ve tekerleklerin altında sağlam bir zemin olduğundan emin olduktan sonra temizlemeye devam eder.

SPOT programı

SPOT bölgesel temizlik için kullanılır. Robotun elle çalıştırılmasından sonra, çapı 1 m² olan alanı iyice temizleyecektir. Mutfakta şeker döküldüğünde veya ayakkabılarınızı koyduğunuz paspası temizlemek istediğinizde süpürgeniz sizin için tıpkı bir "fırça ve faraş" gibi hizmet edecektir.

Hassas tampon

Hassas tampon, mobilyalarınıza karşı naziktir. Yatak ya da perde gibi görünen yumuşak engelleri ayırt edebilir ve yatağın altında ya da perdelerin arasında bile etkili bir şekilde temizlik yapabilir.

Sanal Duvar Fonksiyonu / Halo

Roomba'ya sanal bir duvar tanımlanabilir. Sanal duvar, robotun algılayacağı görünmez bir engel oluşturur. Yalnızca ayrılmış alanı temizlemeniz gerektiğinde veya Roomba'nın elektrik veya bilgisayar kablolarına veya kırılgan nesnelere yaklaşmasını önlemek için kullanılır.

Bazı sanal duvarlar, duvarın etrafına koruyucu bir alan oluşturan Halo işlevini de içerir. Sanal duvarı evcil hayvanlarınızın yiyecek kaplarının yakınına koyabilirsiniz böylece Roomba evcil hayvanlarınızı rahatsız etmez ve bu bölgeye yaklaşmaz.

Şarj istasyonunda otomatik şarj

Şarj istasyonu, bataryayı şarj etmek için kullanılır. Robot CLEAN düğmesine basmanız ile birlikte sizin talimatınız doğrultusunda şarj istasyonundan ayrılır ve kir ve toz ile mücadele içine girer. Temizlik bitiminde, Roomba otomatik olarak şarj istasyonuna geri döner ve bir sonraki görev için şarj olmaya başlar.

Kablolara karışmasını engelleyici sistem

iRobot, normal bir ev yaşamını bilerek tasarlanmıştır ve bu nedenle, halının saçaklarına veya kablolara dolaşmasını engelleyen ANTITANGLE işlevi ile donatılmıştır. Fırça direnç hissettiğinde rotasyonu geri döndürür. Bu şekilde, robot kablolardan kurtulur ve temizlemeye devam edebilir.

Geniş kapasiteli hazne

Roomba, bir mikrofiber filtre kullanarak en küçük toz parçalarını bile yakalayan geniş kapasiteli AeroVac toz haznesine sahiptir.

Kimler için?

iRobot Roomba 616 robotik elektrikli süpürge 100 m²'ye kadar bir zemine sahip dairelere ve evler için idealdir. Zamanlama fonksiyonunun olmaması, CLEAN düğmesini kullanarak robotun manuel olarak etkinleştirilmesini gerektirir ancak daha sonraki temizleme otomatik olarak gerçekleştirilir. Temizleme organizasyonunu kolaylaştıran bir sanal duvar daha sonra satın alınabilir.

iRobot Roomba 790
616

Diğer önemli özellikler

ANTITANGLE
Ni-MH batarya
basit kontrol
kompakt tasarım
AeroVac® Filtre
şarj istasyonu
tüm zeminlere uygun
merdiven algılayıcı sensörler
SPOT fonksiyonu
basit bakım
problem teşhisi
eşikleri geçmek
hassas temaslı tampon
 
 

ANTITANGLE

iRobot, normal aile yaşamına yabancı değildir; bu nedenle halı saçaklarına veya kablo karışıklığına sıkışmayı önlemek için ANTITANGLE teknolojisi ile tasarlanmıştır. Fırçalar direnç hissettiğinde rotasyonu terse döndürür. Böylece robot sıkışan kablodan serbest kalır ve temizlemeye devam edebilir.

 

Ni-MH batarya

iRobot, Ni-MH (Nikel-Metal Hidrit) pille çalışır. Avantajı, uzun ömürlü olması ve sabit gerilimi korurken, robot elektrik motorlarının yüksek akım yüküne direnme özelliğidir. Robot, tamamen şarj edilmiş bir pille çok uzun süre temizleyebilir. Batarya şarjı ve sıcaklığını da içeren parametreleri izleyen bir mikroişlemci tarafından kontrol edilir. Bu, sayede ömrünü en üst düzeye çıkarır.

 

basit kontrol

Roomba'nın ne kadar sürede temizleyeceğini belirlemek zorunda değilsiniz. Roomba, temizlediği odanın büyüklüğüne ve boyutuna göre buna kendi başına karar verir. Sadece CLEAN'a basın yeterli, Roomba her detaya dikkat edecektir.

 

kompakt tasarım

9,2 cm'lik yüksekliğindeki Roomba ile normal zamanlarda temizleyemediğiniz, mutfak ve yatak odasındaki ulaşamadığınız alanları temizleyebilirsiniz. Roomba, mobilya ürünlerinin bir çoğunun altına ulaşabilir. Boyutları tipik Avrupa mobilyalarının altına sığacak şekilde tasarlanmıştır.

 

AeroVac® Filtre

Mikrofiber filtre en küçük toz parçalarını yakalar. Bu harika özellik, Roomba 600 Serisi'nde kullanılır.

 

şarj istasyonu

Roomba, temizliğin tamamlanmış olduğuna kanaat getirdiğinde, daha sonraki temizleme işlemi için hazır olmak üzere şarj edildiği şarj ünitesini otomatik olarak arar ve bulunca üniteye döner. Ayrıca temizlik işlemi bitmeden evvel Robot üzerindeki DOCK düğmesine basarak komut verirseniz de robot şarj ünitesine geri dönecektir.

 

tüm zeminlere uygun

Roomba, karo, muşamba, halı veya ahşap zemin gibi her türlü ev zemini temizlemek için tasarlanmış bir robottur.

 

merdiven algılayıcı sensörler

Robottun alt kısmında bulunan özel sensörler, robotun altındaki boş alanları güvenle tanımlayabilir, böylece merdivenden düşme ihtimalini tamamen ortadan kaldırabilir. Robot durur, alttaki tekerlekler yardımıyla diğer tarafa döner ve kaldığı yerden  temizlemeye devam eder. 

 

SPOT fonksiyonu

SPOT fonksiyonu bölgesel temizlik için kullanılır. Robot, çapı 1 m olan alanı temizleyecektir. Mutfağınıza şeker döküldüğünde veya ayakkabılarınızı koyduğunuz paspası temizlemeniz gerektiğinde „fırça ve “faraş vazifesi görür, kolayca temizler. 

 

basit bakım

Düzenli bakım, Roomba'nın ömrünü uzatır. Sadece kir toplama sepetini düzenli aralıklarla boşaltın, fırçaları ve ön tekerleğini temizleyin hepsi bu.

 

problem teşhisi

Robot çıkabilecek problemleri teşhis edebilir ve tıkanmış fırçalar gibi potansiyel sorunları bildirir.

 

eşikleri geçmek

Roomba 2 cm yüksekliğe kadar olan kapı eşikleri veya diğer engelleri kolayca aşabilir.

 

hassas temaslı tampon

Roomba'nın hassas temaslı tamponu yumuşak ve sert engelleri birbirinden ayırt ederek tespit eder. Tampondan gönderilen kızılötesi ışınlar ile robot önce engeli kaydeder, yavaşlar ve engele hafifçe dokunur. Tampon mobilyalar için çok naziktir. Bir engele doğrudan temas, kirleri engellerden uzaklaştıran yan fırçanın etkililiğini arttırdığı için önemlidir. Ayrıca, dokunmatik tampon sayesinde, Roomba karyola kenarı veya uzun perdeler gibi yumuşak engelleri aşar.

 

Paket içeriği

Şarj tabanı1x Şarj tabanı

Roomba 6161x Roomba 616

Batarya XLife light blue1x Batarya XLife light blue

 

Roomba 616: Terimler sözlüğü

Roomba 616 video

teknik özellikler

Temizlenen alanın büyüklüğü 100 m2'ye kadar
Batarya XLife 2200 mAh
Şarj süresi 3 saat
Şarj etme gücü max 33 W kadar
2 W'a kadar bekleme tüketimi
Boyutlar 330 x 92 mm
Ağırlık 3.6 kg
Gürültü < 60 dB
 
 
 
 
Telefonla destek hattı, müşteri hizmetleri:
0216 900 14 99 (Pzt – Cum 7:30 - 16:00)
Mail: info.tr@certus-mercatus.com

Yetkili servis
iRobot Türkiye Yetkili Teknik Servisi
HTS TEKNİK HİZMETLER
Bilgi hattı: 0216 313 14 14
Özel ithalatçı ve distribütör:
Certus Mercatus Dış Tic. A.Ş.
Küçükbakkalköy Mah., Dudullu
Cd. 23-25, Brandium Rezidans
R2 Blok D:177
34758 Ataşehir / İstanbul

web: www.mercatus.cz
Mail: info.tr@certus-mercatus.com
 
 
Ürün sepetinize eklendi
Sepetinize Gidin