ürünlerRoomba e5

Değerlendirme
504 5.0
KARŞILAŞTIR
Roomba e5 banner
 

Hızlı performans

     
 
 

Premium 3 Aşamalı Temizlik Sistemi AeroForce ve 2’li çoklu yüzey temizleyici plastik fırçalar ile her zamankinden daha büyük toz ve kirde bile etkili. iAdapt akıllı navigasyon sistemi ve iRobot HOME uygulaması sayesinde her gün temiz bir evin tadını çıkarın.

Roomba’nın başlıca özellikleri e5

 • Her türlü sert zemin ve halıyı temizler
 • iAdapt navigasyon
 • Premium 3-aşamalı temizleme sistemi AeroForce
 • Temizlik zamanlama fonksiyonu
 • Kirli bölgenin akustik olarak algılanması
 • Yıkanabilir toz haznesi
 • Kablolara karışmayı engelleyici sistem
 • iRobot HOME telefon uygulamasıyla akıllı teknoloji
 • AeroForce filtre sistemi
 • Merdivenlerden düşmeyi engelleyici sensörler
 • Li-Ion batarya
 • Şarj istasyonunda otomatik şarj
 • Kolay taşıma için tutma sapı

Neden iRobot

iRobot'un çıkış noktası, üç kurucusunun (Colin Angle, Helen Greiner ve Rodney Brooks) robotik sektörünün dünyayı ve dolayısıyla çalışma, öğrenme, tedavi ve hatta temizleme biçimimizi değiştireceğine olan inancıydı. Henüz ilk yılında, iRobot, NASA'nın uzay araştırmaları için Nasa ile işbirliği içinde tasarladığı bir robot olan Genghis'i tanıttı. Bugün itibariyle iRobot'un portföyündeki farklı robotları dünyanın çeşitli yerlerinde 25 milyondan fazla kişi kullanmaktadır.

iAdapt navigasyon sistemi

iAdapt Navigasyon, dairenizin veya evinizin mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlar. Roomba düzinelerce sensörle odayı ve zemini izler, nerede olduğunu bilir ve odanın şekline ve boyutuna göre önceden tanımlanmış 40 hareket doğrultusunda akıllıca tepki verir. iAdapt navigasyon sayesinde, robot duvarların tamamı boyunca, mobilyaların çevresinde ve altlarında dolaşır, mükemmel şekilde temizler.

iRobot HOME mobil uygulamasıyla akıllı teknoloji

Akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden iRobot HOME (Android ve iOS) ile, evde olmadığınızda bile robotu kontrol edebilirsiniz. Sadece CLEAN düğmesine basın.

Fonksiyonlar:

Zaman programlı temizlik

Zaman programlı temizlik haftanın herhangi bir gününde veya saatinde yapılabilir.

Temizle

CLEAN tuşuna basarak robotunuzu her an her yerde çalıştırabilirsiniz.

Robotu bul

Robotunuzun yerini öğrenin.

Bilgi:

Robot bakımı

Toz haznesini boşaltmak, fırçaları veya robotun diğer bölümlerini temizlemek gerektiğinde uygulama sizi uyarır. Bakım bölümünde ayrıca, bakımın nasıl yapılacağı ile ilgili talimatlar da yer alır.

Yardım

Yardım bölümü, sıkça sorulan sorulara yanıtlar, video öğreticiler, teknik destek irtibat listesi veya bir resimli el kitapçığı da dahil olmak üzere hızlı kullanım kılavuzu içerir.

Geçmiş

Uygulama aynı zamanda bireysel temizlik döngülerinin geçmişini de takip eder.

Batarya şarj durumu

Robotun bataryasının şarj seviyesini kontrol edebilirsiniz.

Üç aşamalı temizleme sistemi

Roomba robotik elektrikli süpürgelerinin rakipsiz kalitesi, oldukça işlevsel üç aşamalı bir temizleme sistemine dayanmaktadır. Bu sistem içinde Roomba, odanın her köşesindeki kirleri kelimenin tam anlamıyla ortadan kaldırır. Sert zemin veya halı farketmeksizin temizler ve hazne içine hapseder.

1. Döner yan fırça

Roomba, bir yan fırçanın varlığı sayesinde, mobilyaların çevresinde, duvarlarda, odaların köşelerinde ve ulaşılması zor diğer alanlarda etkili bir şekilde temizlik yapabilir.

2. Karşılıklı dönen iki fırça

Roomba, temizleme başlığında bulunan karşılıklı dönen iki fırçayı kullanır. Bu sayede, Roomba verimli bir şekilde kiri ve tozu toplar. Sert zeminlerde fırça, kiri doğrudan toplama sepetine taşır. Halıları temizlerken ilk olarak halı fırçası devreye girer ve kiri yüzeye taşır ve plastik fırça yardımıyla kir hazneye alınır.

3. Emiş motoru

İyi toz çekişi, güçlü bir vakum motoruyla sağlanmaktadır. Hava filtreleme, AeroForce filtre tarafından sağlanmaktadır.

Merdivenlerden düşmeyi engelleyen sensörler

Robottun altındaki sensörler, robotun altındaki boş alanları güvenle tanımlayabilir, böylece merdivenden düşme olasılığını tamamen ortadan kaldırabilir. Roomba durur, geri döner ve tekerleklerin altında sağlam bir zemin olduğundan emin olduktan sonra temizlemeye devam eder.

SPOT programı

SPOT bölgesel temizlik için kullanılır. Robotun elle çalıştırılmasından sonra, çapı 1 m² olan alanı iyice temizleyecektir. Mutfakta şeker döküldüğünde veya ayakkabılarınızı koyduğunuz paspası temizlemek istediğinizde süpürgeniz sizin için tıpkı bir "fırça ve faraş" gibi hizmet edecektir.

Hassas temaslı tampon

Hassas tampon, mobilyalarınıza karşı naziktir. Yatak ya da perde gibi görünen yumuşak engelleri ayırt edebilir ve yatağın altında ya da perdelerin arasında bile etkili bir şekilde temizlik yapabilir.

Sanal duvar fonksiyonu / Halo

Roomba'ya sanal bir duvar tanımlanabilir. Sanal duvar, robotun algılayacağı görünmez bir engel oluşturur. Yalnızca ayrılmış alanı temizlemeniz gerektiğinde veya Roomba'nın elektrik veya bilgisayar kablolarına veya kırılgan nesnelere yaklaşmasını önlemek için kullanılır. Bazı sanal duvarlar, duvarın etrafına koruyucu bir alan oluşturan Halo işlevini de içerir. Sanal duvarı evcil hayvanlarınızın yiyecek kaplarının yakınına koyabilirsiniz böylece Roomba evcil hayvanlarınızı rahatsız etmez ve bu bölgeye yaklaşmaz.

Şarj istasyonunda otomatik şarj

Şarj istasyonu, bataryayı şarj etmek için kullanılır. Robot şarj istasyonundan, CLEAN düğmesine basmanız ile birlikte sizin talimatınız doğrultusunda kir ve toz ile mücadele içine girer. Temizlik bitiminde, Roomba otomatik olarak şarj istasyonuna geri döner ve şarj olmaya başlar.

Kablolara karışmasını engelleyici sistem

iRobot, normal bir ev yaşamını bilerek tasarlanmıştır ve bu nedenle, halının saçaklarına veya kablolara dolaşmasını engelleyen ANTITANGLE işlevi ile donatılmıştır. Fırça direnç hissettiğinde rotasyonu geri döndürür. Bu şekilde, robot kablolardan kurtulur ve temizlemeye devam edebilir.

Yıkanabilir Toz Haznesi

Roomba AeroForce mikrofiber filtre kullanarak en küçük toz parçalarını bile yakalayan geniş kapasiteli AeroForce toz haznesine sahiptir. Toz toplama haznesi dolduğunda, Roomba haznenin boşaltılması gerektiğini bildirir. Kolay bakım için toz haznesi su ile yıkamaya uygundur.

Kirli bölgenin akustik olarak algılanması

Roomba Dirt Detect özelliği sayesinde aşırı kirlenmiş yerleri saptamak için akustik sensörleri devreye sokar.

Temizlik için zamanlama fonksiyonu

Zamanlama işlevi ile robotun temizlemeye başlamasını istediğiniz gün ve saati seçebilirsiniz. Roomba'yı karanlık ve engeller durdurmaz, bu nedenle siz olmadığınızda bile her zaman temizlik yapabilir. iRobot, her gün farklı bir zamanda temizlik yapmak için planlanabilir. Örneğin, haftada üç kez temizlemek için robotunuzu ayarlayabilir ve zemini temiz tutmak için planlanan saatte temizlemek için robotu haftalık programlayabilirsiniz.


Diğer önemli özellikler

3 kademeli temizlik sistemi
basit kontrol
temizlik için zamanlama fonksiyonu
merdiven algılayıcı sensörler
SPOT fonksiyonu
basit bakım
eşikleri geçmek
42 sensör
ayarlanabilir AeroForce temizlik başlığı
AeroForce® Yüksek Verimli Filtre
AeroForce üç kademeli temizleme sistemi
hassas temaslı tampon
 
 

3 kademeli temizlik sistemi

Üç aşamalı temizleme sistemi, evinizde mükemmel bir şekilde temizliği garanti eder. 3 aşamalı temizleme sistemi aşağıdakilerden oluşur:
1. Dönen yan fırça, odanın duvarları ve köşeleri boyunca temizlik sağlar.
2. İki ana fırça zeminden toz, kir, kırıntı ve tüyleri toplar.
3. Basınçlı emiş gücü sayesinde kirler toplama sepetine hapsolur.

 

basit kontrol

Roomba'nın ne kadar sürede temizleyeceğini belirlemek zorunda değilsiniz. Roomba, temizlediği odanın büyüklüğüne ve boyutuna göre buna kendi başına karar verir. Sadece CLEAN'a basın yeterli, Roomba her detaya dikkat edecektir.

 

temizlik için zamanlama fonksiyonu

Daha fazla fonksiyon ile donatılmış modellerin temizlik için zaman programlama işlevi vardır. Robotun temizlemeye başlamasını istediğiniz gün ve saati seçebilirsiniz. Robot karanlığa ya da engellere aldırmaz, bu nedenle sizin başında olmamanız durumunda bile daima en iyi şekilde temizleyecektir. iRobot Roomba, her gün için farklı zamanlarda ertelenmiş temizleme programlarını sunmak için kullanılan tek robotik elektrikli süpürgedir. Örneğin robotunuzu haftada üç kez temizleyecek şekilde ayarlarsanız, robot haftalık düzenli olarak temizlenecek alanı planlanan bir saatte temizler.

 

merdiven algılayıcı sensörler

Robottun alt kısmında bulunan özel sensörler, robotun altındaki boş alanları güvenle tanımlayabilir, böylece merdivenden düşme ihtimalini tamamen ortadan kaldırabilir. Robot durur, alttaki tekerlekler yardımıyla diğer tarafa döner ve kaldığı yerden  temizlemeye devam eder. 

 

SPOT fonksiyonu

SPOT fonksiyonu bölgesel temizlik için kullanılır. Robot, çapı 1 m olan alanı temizleyecektir. Mutfağınıza şeker döküldüğünde veya ayakkabılarınızı koyduğunuz paspası temizlemeniz gerektiğinde „fırça ve “faraş vazifesi görür, kolayca temizler. 

 

basit bakım

Düzenli bakım, Roomba'nın ömrünü uzatır. Sadece kir toplama sepetini düzenli aralıklarla boşaltın, fırçaları ve ön tekerleğini temizleyin hepsi bu.

 

eşikleri geçmek

Roomba 2 cm yüksekliğe kadar olan kapı eşikleri veya diğer engelleri kolayca aşabilir.

 

42 sensör

iAdapt kontrol ve navigasyon sistemi  yalnızca yeterli sayıda optik ve akustik  sensörle birlikte çalışır. Roomba 700 ve 800 serisi, önemli oda ve engel verilerini toplamak için toplam 42 sensöre sahiptir. 

 

ayarlanabilir AeroForce temizlik başlığı

Roomba 800 Serisi robotik elektrikli süpürgelerle donatılmış yeni bir temizleme başlığı modelidir. Adaptif AeroForce temizleyici başlık, değişken zeminler, muşamba, halı veya döşeme fark etmeksizin dinamik olarak herhangi bir zemin yüzeyine anında uyum sağlar.

 

AeroForce® Yüksek Verimli Filtre

Roomba 800 Serisi Robotik Elektrikli Süpürgeler, AeroForce® filtresi kullanır. Bu filtre, en küçük toz parçacıklarını ve alerjik maddeleri bile yakalayabildiği için en son derece etkilidir. Bu, elektrikli süpürgelerde kullanılan normal filtrelerden çok daha etkili ve kalitelidir, alerji dostudur.

 

AeroForce üç kademeli temizleme sistemi

AeroForce 3 adımlı temizleme sistemi, Roomba serisi 800/900 robotik elektrikli süpürgelerinin bir parçasıdır. Bu, robot elektrikli süpürgelerin kullanıma sunulmasından bu yana yapılan en önemli yeniliklerden biridir. Devrim niteliğinde bir temizleme sistemi olan AeroForce , vakum verimliliğini %50'ye kadar artırmak için çeşitli öğeleri bir araya getirir.

 

1. Döner yan fırça
Özel kılavuz oluklara sahip iki adet döner lastik fırça, her türlü zeminde ve halılardaki tozları rahatça toplar. Özel tasarımı sayesinde fırçalar kir tutmazlar, kıl sarmazlar ve neredeyse hiç bakım gerektirmezler.

2. Karşılıklı dönen iki lastik fırça
Özel kılavuz oluklara sahip iki adet döner lastik fırça, her zeminde ve halıda kir toplamaktadır. Özel dizaynı sayesinde üzerlerinde kir tutmaz ve fırçalar neredeyse hiç bakım gerektirmezler.​

3. ​Yüksek emiş gücü
AeroForce sistemi, hava akışını dönen fırçalar arasındaki dar bir yuvaya yoğunlaştırarak hızlandırır. Yeni nesil motoru ile birleşince, performansını diğer alt sıradaki robotların beş katına kadar çıkartan Roomba 800/900 serisi robot elektrikli süpürgeler emme gücünü önemli ölçüde artırıyor. Hava filtrelemesi ise AeroForce filtre tarafından sağlanmaktadır.

 

 

hassas temaslı tampon

Roomba'nın hassas temaslı tamponu yumuşak ve sert engelleri birbirinden ayırt ederek tespit eder. Tampondan gönderilen kızılötesi ışınlar ile robot önce engeli kaydeder, yavaşlar ve engele hafifçe dokunur. Tampon mobilyalar için çok naziktir. Bir engele doğrudan temas, kirleri engellerden uzaklaştıran yan fırçanın etkililiğini arttırdığı için önemlidir. Ayrıca, dokunmatik tampon sayesinde, Roomba karyola kenarı veya uzun perdeler gibi yumuşak engelleri aşar.

 

Paket içeriği

Şarj istasyonu1x Şarj istasyonu

Sanal Duvar Dual Mode1x Sanal Duvar Dual Mode

Roomba e51x Roomba e5

AeroForce® Filtre1x AeroForce® Filtre

 

Roomba e5: Terimler sözlüğü

teknik özellikler

Temizlenen alanın büyüklüğü 100 m2'ye kadar
1800 mAh Li-Ion pil
Şarj olma süresi 2 saattir
Şarj etme gücü 33 W max'a kadar
2 W'a kadar bekleme tüketimi
Boyutlar 340 x 90 mm
Ağırlık 3.6 kg
Gürültü < 58 dB
 
 
Telefonla destek hattı, müşteri hizmetleri:
0216 900 14 99(Pzt – Cum 9:00 - 18:00)
Mail: info.tr@certus-mercatus.com

Yetkili servis
iRobot Türkiye Yetkili Teknik Servisi
HTS TEKNİK HİZMETLER
Bilgi hattı: 0216 313 14 14
Özel ithalatçı ve distribütör:
Certus Mercatus Dış Tic. A.Ş.
Küçükbakkalköy Mah., Dudullu
Cd. 23-25, Brandium Rezidans
R2 Blok D:177
34758 Ataşehir / İstanbul

web: www.mercatus.cz
Mail: info.tr@certus-mercatus.com
 
 
Ürün sepetinize eklendi
Sepetinize Gidin