ürünlerTerimler Sözlüğü

 
tüm
 
Roomba 600
Roomba
600
 
Roomba 800
Roomba
800
 
Braava
Braava
 

AeroForce üç kademeli temizleme sistemi

AeroForce 3 adımlı temizleme sistemi, Roomba serisi 800/900 robotik elektrikli süpürgelerinin bir parçasıdır. Bu, robot elektrikli süpürgelerin kullanıma sunulmasından bu yana yapılan en önemli yeniliklerden biridir. Devrim niteliğinde bir temizleme sistemi olan AeroForce , vakum verimliliğini %50'ye kadar artırmak için çeşitli öğeleri bir araya getirir.

 

1. Döner yan fırça
Özel kılavuz oluklara sahip iki adet döner lastik fırça, her türlü zeminde ve halılardaki tozları rahatça toplar. Özel tasarımı sayesinde fırçalar kir tutmazlar, kıl sarmazlar ve neredeyse hiç bakım gerektirmezler.

2. Karşılıklı dönen iki lastik fırça
Özel kılavuz oluklara sahip iki adet döner lastik fırça, her zeminde ve halıda kir toplamaktadır. Özel dizaynı sayesinde üzerlerinde kir tutmaz ve fırçalar neredeyse hiç bakım gerektirmezler.​

3. ​Yüksek emiş gücü
AeroForce sistemi, hava akışını dönen fırçalar arasındaki dar bir yuvaya yoğunlaştırarak hızlandırır. Yeni nesil motoru ile birleşince, performansını diğer alt sıradaki robotların beş katına kadar çıkartan Roomba 800/900 serisi robot elektrikli süpürgeler emme gücünü önemli ölçüde artırıyor. Hava filtrelemesi ise AeroForce filtre tarafından sağlanmaktadır.

 

sanal duvar fonksiyonu

Roomba'ya sanal bir duvarla tanımlanabilir. Sanal duvar, robotun algılayacağı ancak gözle görünmez bir engel oluşturur. Yalnızca ayrılmış bir alanı temizlemeniz gerektiğinde veya Roomba'nın elektrik ve bilgisayar kablolarına ya da kırılgan nesnelere yaklaşmasını veya odanın belirli bir bölgesine geçmesini önlemek için kullanılır.

iAdapt

Roomba robotik elektrikli süpürgelerini benzersiz kılan özelliklerin başında akıllı navigasyon sistemi olan iAdapt gelir. iAdapt çeşitli sensörler yardımıyla oda içinde 67 adet gözlem yapar ve bu sayede Roomba robot süpürge önceden tanımlanmış 40 farklı hareketle odanın kirlilik miktarına veya şekline akıllıca tepki verir.

3 aşamalı temizlik sistemi

Üç aşamalı temizleme sistemi, evinizde mükemmel bir şekilde temizliği garanti eder. 3 aşamalı temizleme sistemi aşağıdakilerden oluşur:
1. Dönen yan fırça, odanın duvarları ve köşeleri boyunca temizlik sağlar.
2. İki ana fırça zeminden toz, kir, kırıntı ve tüyleri toplar.
3. Basınçlı emiş gücü sayesinde kirler toplama sepetine hapsolur.

Geniş kapasiteli AeroVac hazne

Geniş toz toplama haznesi, evcil hayvanları olanlar için idealdir. Aynı zamanda küçük toz parçacıklarını da hapseder.

ayarlanabilir temizleme başlığı

2. nesil ayarlanabilir temizleme başlığı, değişken bir zemine, halı, keten veya döşeme farketmeksizin temizlenecek olan yüzeye anında uyam sağlar.

kirlerin akustik olarak algılanması

iRobot Roomba Robot Süpürge aşırı kirli bölgeleri algılayan akustik sensörlerle donatılmıştır. Robot böyle bir alanı fark ettikten sonra zeminin temiz olduğuna emin olana kadar titizlikle o bölgeye yoğunlaşır.

temizlik için zamanlama fonksiyonu

Daha fazla fonksiyon ile donatılmış modellerin temizlenmesi için zamanlama işlevi vardır. Robotun temizlemeye başlamasını istediğiniz gün ve saati seçebilirsiniz. Robot karanlığa ya da engellere aldırmaz, bu nedenle sizin başında olmamanız durumunda bile daima en iyi şekilde temizleyecektir. iRobot Roomba, her gün için farklı zamanlarda ertelenmiş temizleme programlarını sunmak için kullanılan tek robotik elektrikli süpürgedir. Örneğin robotunuzu haftada üç kez temizleyecek şekilde ayarlarsanız, robot haftalık düzenli olarak temizlenecek alanı planlanan bir saatte temizler.

mikrofiber bezler

2013 yılında iRobot , portföyünü ilginç bir yenilikle genişletti. Roomba temizlik robotu ile tamamlayıcı bir ürün olan iRobot Braava 390 robotik paspas çok etkili mikrofiber bezleri sayesinde, zemini duvar boyunca ve mobilyaların altında bile temizlemenize ve silmenize yardımcı olur. Brava çok sessiz ve çok akıllıca çalışır; NASA ile işbirliği içinde geliştirilen bir navigasyon sistemi tarafından yönlendirilir.

Navigasyon iAdapt 2.0 ile navigasyon küpü

Navigasyon iAdapt 2.0, iRobot Braava robotik paspas'ta navigasyon sistemi görevini görür. ABD NASA Uzay Ajansı ile birlikte geliştirilen teknoloji dahili bir GPS görevi görür. Navigasyon küpü, Braava'nın odadaki mevcut konumunu ve özellikle temizlenmesi gereken alanı güvenli bir. Temizleme işleminin sonunda Braava her zaman temizlemeye başladığı yere döner. 

42 sensör

iAdapt kontrol ve navigasyon sistemi  yalnızca yeterli sayıda optik ve akustik  sensörle birlikte çalışır. Roomba 700 ve 800 serisi, önemli oda ve engel verilerini toplamak için toplam 42 sensöre sahiptir. 

ayarlanabilir AeroForce temizlik başlığı

Roomba 800 Serisi robotik elektrikli süpürgelerle donatılmış yeni bir temizleme başlığı modelidir. Adaptif AeroForce temizleyici başlık, değişken zeminler, muşamba, halı veya döşeme fark etmeksizin dinamik olarak herhangi bir zemin yüzeyine anında uyum sağlar.

XLife batarya

XLife batarya yeni bir teknoloji ile üretildi ve önceki modellerine göre iki katı daha uzun ömürlü. Bu bir tür Ni-MH (Nikel-Metal Hidrit) bataryadır. Avantajı, uzun ömürlü olması ve sabit gerilimi korurken, robot elektrik motorlarının yüksek akım yüküne direnme özelliğidir. Robot, tamamen şarj edilmiş bir pille çok uzun süre temizleyebilir. Batarya şarjı ve sıcaklığını da içeren parametreleri izleyen bir mikroişlemci tarafından kontrol edilir. Bu, sayede ömrünü en üst düzeye çıkarır. iRobot Roomba serisi 500/600/700/800 robotik elektrikli süpürge ve iRobot Scooba 450 robot ile uyumludur.

AeroForce toz toplama haznesi

AeroForce toz toplama haznesi, Roomba 800 robotlu elektrikli süpürgeler için özel olarak tasarlanmıştır. Avantajı en kaliteli maddeden yapılmış olması ve en küçük toz parçacıklarını yakalamasıdır. Aalerjisi olan kişiler için uygun olan yüksek kaliteli bir AeroForce® Yüksek Verimli Filtre içerir.

AeroForce® Yüksek Verimli Filtre

Roomba 800 Serisi Robotik Elektrikli Süpürgeler, AeroForce® filtresi kullanır. Bu filtre, en küçük toz parçacıklarını ve alerjik maddeleri bile yakalayabildiği için en son derece etkilidir. Bu, elektrikli süpürgelerde kullanılan normal filtrelerden çok daha etkili ve kalitelidir, alerji dostudur.

navigasyon küpü

Navigasyon küpü iRobot Braava robotik paspas navigasyon sisteminin bir parçasıdır. Braava'ya odanızın duvarlarını, mevcut konumunu ve temizlenmesi gereken yerleri bildiren bir kontrol birimi olarak görev yapar.

PRO-CLEAN sistemi

PRO-CLEAN sistemi, Brava 390 robotik paspasının bir parçasıdır. PRO-CLEAN sistemiyle, silme işlemi sırasındaki temizleme  verimliliğini artıracaksınız. PRO-CLEAN, hazne içinde bulunan temizlik solusyonunu devreye sokar ve temizleme sırasında mikrofiber bezin ıslak kalmasını sağlar. Bu sayede Braava 390 zeminden daha dirençli lekeleri giderir.

süpürme modu

iRobot Braava iki temizleme modu sunar. Süpürme ve paspaslama. Süpürme modu, her tür sert zemin ve geniş alanlardaki tozları, saçları, kılları ve küçük kirleri temizlemek için kullanılır. Kirler, temizlemeyi bitirdiğinizde basitçe silkelemeniz olanak sağlayacak şekilde beyaz bir mikrofiber bez üzerine takılır. Braava süpürürken, odada uzun ileri geri-ileri geri hareket eder.

paspas modu

iRobot Braava iki temizleme modu sunar. Süpürme ve paspaslama. Paspaslama modunda sert zeminleri etkili bir şekilde silmek için kullanılır. Kısa şeritlerle sağa doğru ileriye ve geriye ardından sola doğru ileriye ve geriye hareket eder. Bu prosedür sayesinde gres, toz ve hatta lekeleri etkili bir şekilde temizleyebilir. Braava 380'un bir parçası olan PRO-CLEAN tankını ekleyerek paspas yapabilirsiniz.

sessiz temizlik

Brava robotik paspasının en önemli özelliği, sessiz çalışmasıdır. Braava, gücünü temizleme sırasında duyulması hayli zor olan sessiz bir elektrik motorundan alır; bu nedenle kitap okumak veya temizlik işlemi sırasında uyumak size kalmış. Braava'nın sizi rahatsız etmeyeceği kesin. 

Pause/Resume fonksiyonu

iRobot Braava robotik paspası bu özelliğe sahiptir. Gerekli olduğu taktirde Braava'yı bir süre durdurup, sonrasında temizliğe devam ettirmeniz mi gerekiyor? Problem değil. Pause/Resume özelliği, Braava'nın bulunduğu yerden temizlemeye devam etmesini sağlar.

kirlerin görsel olarak algılanması

iRobot Roomba Robot Süpürge aşırı kirli bölgeleri algılayan akustik sensörlerle donatılmıştır. Robot böyle bir alanı fark ettikten sonra zeminin temiz olduğuna emin olana kadar titizlikle o bölgeye yoğunlaşır.

temizlik için zamanlama fonksiyonu

Daha fazla fonksiyon ile donatılmış modellerin temizlik için zaman programlama işlevi vardır. Robotun temizlemeye başlamasını istediğiniz gün ve saati seçebilirsiniz. Robot karanlığa ya da engellere aldırmaz, bu nedenle sizin başında olmamanız durumunda bile daima en iyi şekilde temizleyecektir. iRobot Roomba, her gün için farklı zamanlarda ertelenmiş temizleme programlarını sunmak için kullanılan tek robotik elektrikli süpürgedir. Örneğin robotunuzu haftada üç kez temizleyecek şekilde ayarlarsanız, robot haftalık düzenli olarak temizlenecek alanı planlanan bir saatte temizler.

şarj istasyonu

Roomba, temizliğin tamamlanmış olduğuna kanaat getirdiğinde, daha sonraki temizleme işlemi için hazır olmak üzere şarj edildiği şarj ünitesini otomatik olarak arar ve bulunca üniteye döner. Ayrıca temizlik işlemi bitmeden evvel Robot üzerindeki DOCK düğmesine basarak komut verirseniz de robot şarj ünitesine geri dönecektir.

AeroVac® Filtre

Mikrofiber filtre en küçük toz parçalarını yakalar. Bu harika özellik, Roomba 600 Serisi'nde kullanılır.

kompakt tasarım

9,2 cm'lik yüksekliğindeki Roomba ile normal zamanlarda temizleyemediğiniz, mutfak ve yatak odasındaki ulaşamadığınız alanları temizleyebilirsiniz. Roomba, mobilya ürünlerinin bir çoğunun altına ulaşabilir. Boyutları tipik Avrupa mobilyalarının altına sığacak şekilde tasarlanmıştır.

basit kontrol

Roomba'nın ne kadar sürede temizleyeceğini belirlemek zorunda değilsiniz. Roomba, temizlediği odanın büyüklüğüne ve boyutuna göre buna kendi başına karar verir. Sadece CLEAN'a basın yeterli, Roomba her detaya dikkat edecektir.

Wall Follow sistemi

Yan fırçanın ve Wall Follow sisteminin varlığı sayesinde Roomba, duvarların etrafındaki mobilyaları, odanın köşelerini ve erişilmesi zor diğer alanlarını etkin bir şekilde temizleyebilir.

Ni-MH batarya

iRobot, Ni-MH (Nikel-Metal Hidrit) pille çalışır. Avantajı, uzun ömürlü olması ve sabit gerilimi korurken, robot elektrik motorlarının yüksek akım yüküne direnme özelliğidir. Robot, tamamen şarj edilmiş bir pille çok uzun süre temizleyebilir. Batarya şarjı ve sıcaklığını da içeren parametreleri izleyen bir mikroişlemci tarafından kontrol edilir. Bu, sayede ömrünü en üst düzeye çıkarır.

ANTITANGLE

iRobot, normal aile yaşamına yabancı değildir; bu nedenle halı saçaklarına veya kablo karışıklığına sıkışmayı önlemek için ANTITANGLE teknolojisi ile tasarlanmıştır. Fırçalar direnç hissettiğinde rotasyonu terse döndürür. Böylece robot sıkışan kablodan serbest kalır ve temizlemeye devam edebilir.

hazne dolu göstergesi

Roomba toz haznesi dolduktan sonra, ekrandaki yanan ışıkla haznenin dolu olduğu ve boşaltılması gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir.

tüm zeminlere uygun

Roomba, karo, muşamba, halı veya ahşap zemin gibi her türlü ev zemini temizlemek için tasarlanmış bir robottur.

robotik elektrikli süpürge

Hala bir robotik süpürge sahibi değil misiniz? Bu büyük olasılıkla sizin temizlikten zevk aldığınıza ve en sevdiğiniz etkinliği başkasına devretmeyi istemediğinize işarettir. Eğer bir gün bıkarsanız sizin için ilginç bir önerimiz var. Robotik Elektrik Süpürgesi, parke, taş zemin, kilim veya halı da dahil olmak üzere herhangi bir yüzeyin temizlenmesini sağlayan küçük bir ev yardımcısıdır. Profosyonel yazılımı sayesinde gerçekten yardım almadan çalışabilir. Sadece çalıştırın ve ardından bacaklarınızı masaya uzatıp TV izleyin. Robot elektrik süpürgesi ayrıca gelişmiş sensörlerle donatılmıştır, bu nedenle her yere mükemmel şekilde yönlendirilir. Merdivenler, köşeler veya kapı eşikleri zorluk çıkarmaz. Düşme tehlikesine karşın, program derhal kendisine tehlikede olduğunu söyler. Dolayısıyla Roomba için endişelenmenize gerek yok. Küçük yardımcınızı çalışma sırasında izlemek için sabırsızlıkla bekliyor musun? Robotik elektrikli süpürge size gerçek bir „temizlik“ gösterisi sunacaktır. Ona bir şans verin, kalitesinden ve sonuçlarından şaşkına döneceksiniz!

problem teşhisi

Robot çıkabilecek problemleri teşhis edebilir ve tıkanmış fırçalar gibi potansiyel sorunları bildirir.

eşikleri geçmek

Roomba 2 cm yüksekliğe kadar olan kapı eşikleri veya diğer engelleri kolayca aşabilir.

hassas temaslı tampon

Roomba hassas temaslı tamponu engelleri tespit eder. Tampondan gönderilen kızılötesi ışınlar robot önce engeli kaydeder, yavaşlatır ve engele hafifçe dokunur. Tampon mobilyalar için çok naziktir. Bir engele doğrudan temas, kirleri engellerden uzaklaştıran yan fırçanın etkililiğini arttırır. Ayrıca, dokunmatik tampon sayesinde, Roomba karyola kenarı veya uzun perdeler gibi engelleri aşar. 800 serisi ve üstü modellere takılan lastik kaplamalı tamponlar mobilyalarınızla daha da yumuşak bir temas sağlayacaktır.

basit bakım

Düzenli bakım, Roomba'nın ömrünü uzatır. Sadece kir toplama sepetini düzenli aralıklarla boşaltın, fırçaları ve ön tekerleğini temizleyin hepsi bu.

SPOT fonksiyonu

SPOT fonksiyonu bölgesel temizlik için kullanılır. Robot, çapı 1 m olan alanı temizleyecektir. Mutfağınıza şeker döküldüğünde veya ayakkabılarınızı koyduğunuz paspası temizlemeniz gerektiğinde „fırça ve “faraş vazifesi görür, kolayca temizler. 

merdiven algılayıcı sensörler

Robottun alt kısmında bulunan özel sensörler, robotun altındaki boş alanları güvenle tanımlayabilir, böylece merdivenden düşme ihtimalini tamamen ortadan kaldırabilir. Robot durur, alttaki tekerlekler yardımıyla diğer tarafa döner ve kaldığı yerden  temizlemeye devam eder. 

hassas temaslı tampon

Roomba'nın hassas temaslı tamponu yumuşak ve sert engelleri birbirinden ayırt ederek tespit eder. Tampondan gönderilen kızılötesi ışınlar ile robot önce engeli kaydeder, yavaşlar ve engele hafifçe dokunur. Tampon mobilyalar için çok naziktir. Bir engele doğrudan temas, kirleri engellerden uzaklaştıran yan fırçanın etkililiğini arttırdığı için önemlidir. Ayrıca, dokunmatik tampon sayesinde, Roomba karyola kenarı veya uzun perdeler gibi yumuşak engelleri aşar.

 

uzaktan kumanda

Robot uzaktan kumanda kullanılarak da kontrol edilebilir. CLEAN düğmesiyle robotu başlatmak, SPOT düğmesine basarak  bölgesel temizlik komutu vermek veya robotu DOCK düğmesi ile  şarj alanına park etmek, kullanıcıya yüksek seviyede konfor sağlayacaktır. Robot özellikle çocukların veya erkeklerin çok iyi bildiği  yön butonları ile kontrol edilebilir. İlk kez eğleneceğinizi göreceksiniz.

Titreşimli temizleme başlığı

Yağ ve lekeleri zeminden çıkarabilen özel titreşimli temizleme başlığı.
 
Ürün sepetinize eklendi
Sepetinize Gidin