14 Haziran ve sonrası verilen siparişler 24 Haziran itibariyle sevk edilecektir.

iRobot Hakkında

Amerika merkezli iRobot’un robot süpürge ve paspasları, tüm dünyada 40 milyondan fazla kullanıcının hayatını değiştirdi. Temizliği kolaylaştırarak milyonlarca ailenin kendilerine daha fazla zaman ayırmasına olanak tanıdı.

1990

Her şey Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde başladı. Üç robot öncüsü ilk gerçek, vizyon sahibi projeleri üzerinde çalışmaya başladı.

1991

İlk iRobot, uzay araştırmaları için tasarlanmış bir robot olan Genghis®'dir.

1996

Mayınları tespit etmek ve etkisiz hale getirmek için üretilmiş profesyonel robot Ariel®.

2001

iRobot PackBot®, 11 Eylül saldırılarından sonra Dünya Ticaret Merkezi ve Pentagon'un kalıntıları arasında gezindi ve kurtarma çalışmalarında destek verdi.

2002

İlk Roomba® robot süpürge, 2002'de piyasaya sürüldü.

2005

iRobot, zemin yıkamak için ilk ve tek ev robotu olan Scooba'yı sunar.

2007

iRobot yeni Roomba® 500 serisini sunar.

2010

Seaglider, su altı keşfi için tasarlanmış bir robot.

2012

Popüler 500 serisi Roomba® robot süpürgeler yeni ve geliştirilmiş 600 serisi ile değiştirildi.

2013

iRobot 2 ay içinde, robot paspaslar arasında en çok satan Braava robot paspası tanıttı.

2014

En çok satan Roomba® robot süpürge, yeni bir temizleme sistemine sahip 800 serisi ile karşınızda.

2016

Yeni Roomba® 900 serisi, görsel lokalizasyonlu iAdapt® 2.0 Navigasyon ve Carpet Boost fonksiyonu gibi bir dizi yeni özelliğe sahip.

2018

Robot süpürgenizin toz haznesini tekrar tekrar kendi başına otomatik olarak boşaltan benzersiz Clean Base™ otomatik kir boşaltma sistemi ile tanışın.

2019

Robot süpürgenizin toz haznesini tekrar tekrar kendi başına otomatik olarak boşaltan benzersiz Clean Base™ otomatik kir boşaltma sistemi ile tanışın.

iRobot robot süpürge kategorisini yarattı ve ne olursa olsun bu kategoriyi geliştirmeye devam edecek. Sonuçta, iRobot olarak robotlarımızın dünyayı zaten daha iyiye doğru değiştirdiğine inanıyoruz.

  • Robotik konusunda uzmanız
  • Profesyonel robotlar üretiyoruz
  • Eviniz için robot üretiyoruz
  • NASA ile birlikte çalışıyoruz
  • Her alanda çok aktifiz
  • Müşterilerimizin yaşamlarını iyileştiriyoruz
  • Sağlık sektöründe çalışıyoruz
  • İnsanların hayatlarını kolaylaştıran yardımcı robotlar üretiyoruz
  • Dünyayı daha iyiye doğru değiştiriyoruz

iRobot'un hikayesi

Tıpkı bir peri masalı gibi. Her şey MIT’de (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) başladı, burada iki erkek ve bir kadın araştırma bilgilerini robot bilim ile uygulamaya koymaya ve akademiden çıkarak gerçek dünyaya taşımaya karar verdiler. Ve işte böyle oldu, üç robot öncüsü ilk gerçek, vizyon sahibi projeleri üzerinde çalışmaya başladı. Üçlü mühendis ekibi ilk olarak bir uzay araştırma robotu icat etmeye başladı.

Laboratuardan uzaya

Colin Angle, Rodney Brooks ve Helen Greiner’ın NASA’nın deneyimli mühendisleriyle tanışmasıyla hikaye başladı. Yeni kurulan şirket Amerikan DARPA ajansından ihale kazanmaya başladığında işler gerçekten düştü. Şirket hızla büyümeye başladı. Çalışan sayısı 4’ten 10’a, sonra 20, 30’a sıçradı ve bu sadece başlangıçtı. iRobot markası, ana şirketin 2000 yılında Real World Interface ile birleşmesinden hemen sonra yaratıldı.

Millenyum’un başından itibaren robotik konusunda iddialı uzman, askeri ve bilim sektörlerindeki başarılarını başka alanlarda da sürdürmek istedi. iRobot tüketici pazarına giriş yapmaya karar verdi. Microring satışa bile çıkamazken, My Real Baby bebek birkaç ay boyunca oldukça başarılı bir şekilde sattı. Böylece, Amerika’nın karmaşık tüketici pazarına ilk adımlar atılarak şirkete bu segmentte denemeye devam etme cesareti verdi.

iRobot PackBot hayat kurtarır

Sonra 11 Eylül 2001 geldi. ABD için hayal edilemez bir trajedi, dünya için büyük bir darbe ve iRobot PackBot için önemli bir an. Başlangıçta mayınları zararsız hale getirmeyi amaçlayan bu taktik savunma robotu, New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’nin molozu arasında gezinere, hasarlı Pentagon’un alanlarını araştırmaya yardımcı oldu. iRobot insan hayatını kurtarmak için iyi bir amaca hizmet etti.

Tüketici ürünleri pazarındaki atılım, iRobot’un ilk yaygın olarak kullanılan robot süpürge olan Roomba’yı piyasaya sürdüü 2002’de geldi. Bu elbette bir gecede olmadı. İnsanların temizlik yapma şeklini değiştirmesini arzulayan uzmanlardan oluşan bir ekip 1997’de Roomba’yı bir araya getirdi. Ancak 5 yıllık sıkı çalışma, birkaç prototip ve düzinelerce uykusuz geceden sonra ekip sonunda amacına ulaştı. iRobot Roomba robot süpürge böyle doğdu.

O zamandan beri, her şey sorunsuz bir şekilde gitti. Roomba bir dizi nesil değişikliği, çeşitli tasarım değişiklikleri gördü ve temizlik ve mutlak bağımsızlıkta neredeyse %100 etkinliğe doğru ilerledi. Şu anda tüm dünyada 40 milyondan fazla Roomba robot süpürge satıldı, bu sayı artmaya devam ediyor. Buna dünyadaki tek zemin yıkama robotu olan Scooba’yı ve olukları temizlemek için bir dış mekan robotu olan Looj’u ekleyin. Bunun adı uzmanlık değil de nedir, siz söyleyin.