iRobot Corporation

iRobot Corporation gizliliğinizi korumayı taahhüt eder. Bu Gizlilik Politikası, sizinle ilgili veya sizinle ilişkili bilgilerin (“kişisel bilgiler” veya “kişisel veriler”) iRobot tarafından nasıl toplandığını, kullanıldığını ve ifşa edildiğini açıklar. Bu Gizlilik Politikası, www.irobot.com.tr ve tüm ilgili sayfalar ve alt alanlar (topluca “Web Sitesi”) ve kaydettiğiniz tüketici cihazları (“Robotlar”) ve çevrimiçi uygulamalar için geçerlidir.

Geçerli veri koruma yasalarının amaçları doğrultusunda, iRobot Corporation, hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerin denetleyicisidir.

 

  1. BİLGİLERİ NASIL TOPLARIZ VE KULLANIRIZ
  2. KİŞİSEL BİLGİLERİN ÜÇÜNCÜ TARAFLARLA PAYLAŞILMASI
  3. BİLGİLERİNİZLE İLGİLİ SEÇİMLERİNİZ
  4. GÜVENLİK VE DEPOLAMA BİLGİLERİ
  5. ÇOCUKLARIN GİZLİLİĞİ
  6. ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİNE BAĞLANTILAR
  7. BU POLİTİKADA YAPILAN GÜNCELLEMELER
  8. BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEK
  9. SON REVİZYON TARİHİ

 

ANNEXES: Annex 1 | Annex 2 | Annex 3

 

 

1. BİLGİLERİ NASIL TOPLARIZ VE KULLANIRIZ

Sizden, üçüncü şahıslardan, uygulamalardan ve bize kayıtlı belirli robotlardan kişisel bilgileri, hizmetin özelliklerini ve işlevlerini işletmek, sürdürmek ve size sağlamak, siparişleri işlemek ve göndermek, müşteri hizmeti sağlamak, iletişim kurmak için topluyoruz. Ayrıca bu bilgileri hizmetimizi izlemek ve iyileştirmek ve yeni ürün ve hizmetler geliştirmemize yardımcı olmak için kullanıyoruz.

Topladığımız bilgi kategorileri aşağıdaki gibidir:

Sağladığınız bilgiler

Bir iRobot hesabına kaydolduğunuzda, çevrimiçi alışveriş yaptığınızda, tekliflere kaydolduğunuzda, bizimle iletişim kurduğunuzda veya başka bir şekilde kullandığınızda adınız, e-posta adresiniz, kullanıcı adınız ve şifreniz, gönderim adresiniz, fatura bilgileriniz ve telefon numaranız gibi kişisel bilgileri toplar ve saklarız. Doğrudan tanımlanabilir kişisel bilgiler (tam ad ve e-posta adresi gibi), tanımlanmamış Robot verilerinden (aşağıda açıklanmıştır) ayrı olarak depolanır ve erişim, bilinmesi gerekenlerle sınırlıdır.

Robotunuzu çevrimiçi olarak veya posta veya başka bir kayıt yoluyla kaydettirirseniz, Robot Kimliği, seri numarası veya ürün kodu gibi robotunuz hakkında da bilgiler toplarız. Bizi aradığınızda, bize bir e-posta gönderdiğinizde veya web sitemizde bize yorum, sohbet mesajı ve fikir verdiğinizde de kişisel bilgiler toplayabiliriz. iRobot’un, iRobot’un web sitesi veya sosyal medya sayfaları dahil olmak üzere internette herkese açık olarak yayınlamayı seçtiğiniz kişisel bilgilerin gizliliğini garanti edemeyeceğini kabul etmektesiniz.

Üçüncü şahıslardan aldığımız bilgiler.

Web sitemize veya Uygulamalarımıza üçüncü taraf bir sosyal ağ veya kimlik doğrulama hizmeti aracılığıyla giriş yaparsanız, bu hizmetler kimliğinizi doğrular ve kişisel bilgilerinizi (adınız, e-posta adresiniz ve profil bilgileriniz gibi) bizimle paylaşabilir. Benzer şekilde, bir sosyal ağdaki hesaplarımızla “Beğenme” veya “Takip etme” gibi etkileşimde bulunursanız, belirli kişisel bilgileri alabiliriz. Bu üçüncü taraf hizmetlerinden aldığımız veriler, gizlilik ayarlarınıza bağlıdır. Hizmetimize bağlamadan önce, üçüncü taraf web sitelerinde ve hizmetlerinde gizlilik ayarlarınızı her zaman gözden geçirmeli ve gerekirse düzenlemelisiniz.

Bu bilgileri, hizmetin özelliklerini ve işlevlerini işletmek, sürdürmek ve size sağlamak, siparişleri işlemek ve göndermek, müşteri hizmeti sağlamak ve sizinle doğrudan iletişim kurmak, hizmetimizi izlemek ve iyileştirmek ve bize yardımcı olmak için kullanırız.

Ek 1’deki tablo, hakkınızda topladığımız kişisel bilgi kategorileri ve bu bilgileri nasıl kullandığımız hakkında daha 2yrıntılı bilgileri ortaya koymaktadır.

Akıllı Teknolojiye Sahip Kayıtlı Cihazlardan Topladığımız Bilgiler

Robotlarımızdan bazıları, Robotların verileri Hizmete kablosuz olarak iletmesine olanak tanıyan akıllı teknoloji ile donatılmıştır. Robot verileri tanımlanamayan bir durumda saklanır (tanımlanabilir bilgilerden ayrı olarak).

Robot ve Uygulama kullanım verileri. Robotunuzu iRobot Uygulamasına kaydettirdiğinizde, Robot adı ve cihaz numarası gibi Robot hakkında bilgiler ve pil ömrü ve sağlık gibi Robot ve / veya Uygulama kullanımı hakkında bilgiler toplarız.

Robot çevre bilgisi. Bazı Robot modelleri, Robotun konuşlandırıldığı ortam hakkında bilgi toplamak için donatılmıştır. Örneğin, Robot, robotun etki alanının bir konum “haritasını” ve varlığını ve türünü oluşturmak için kir algılama seviyesi, her konumdaki Wi-Fi sinyal gücü ve robotun ortamdaki hareketi hakkında bilgi toplar. Nesneler (sandalye, masa, buzdolabı vb.) veya karşılaşılan engeller. Robotunuza verdiğiniz adın yanı sıra robotun etki alanında oluşturulan haritaya atadığınız “oda adları”, “bölge adları” veya diğer “özel” adları saklayacağız.

Uygulama bilgileri. iRobot Uygulaması aracılığıyla, iRobot hesabınızı iRobot akıllı ev ortaklarına bağlamayı seçebilirsiniz. Bunu yapmak, iRobot’un cihazınızı akıllı ev uygulamaları için tarayarak akıllı ev bağlantıları önermesine ve gelecekteki akıllı ev otomasyon ortaklarına öncelik vermesine olanak tanır. iRobot, siz katılmadıkça bu bilgileri toplamaz ve istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz. Uygulama bilgileri tanımlanmayan bir şekilde saklanacaktır.

iRobot Beta Programı. Ek deneysel Robot ve / veya Uygulama işlevselliği sağlayan, Uygulama içinde sunulan iRobot Beta Programına kaydolabilirsiniz. Belirli özellikler, söz konusu özelliğin desteklenmesi için ek veri toplanmasını gerektirir. Beta Programındaki her özellik, bu işlevi etkinleştirmek için kaydolma izninizi gerektirir. Bir Beta özelliğini desteklemek için gereken tüm kişisel bilgiler, yeni Beta özelliği yayınlandığında Uygulama içindeki Beta Programı bölümünde açıklanacaktır. Bu Beta özelliğini desteklemek için gereken bilgiler, siz katılmayı seçmediğiniz sürece iRobot Beta Programının bir parçası olarak toplanmayacak veya kullanılmayacaktır. Bu program kapsamında toplanan tüm bilgiler, normal Robot kullanımı altında toplanan diğer bilgilerle aynı veya işlevsel olarak benzer fiziksel, idari ve teknolojik korumalara tabidir.

Ek 2’deki tablo, Robotunuzun bu tür bilgileri bize iletmesine izin verdiğinizde sizden ve Robotunuzdan topladığımız kişisel bilgi kategorilerini ve bu bilgileri nasıl kullandığımızı ortaya koymaktadır.

Robotlarımız, siz Robotunuzu çevrimiçi kaydettirmedikçe ve Wi-Fi veya Bluetooth’a bağlanmadıkça veya internete başka bir yöntemle bağlanmadıkça bu bilgileri aktarmaz. Akıllı teknolojili Robotlarımızı Wi-Fi veya Bluetooth veri iletimi olmadan, sadece Wi-Fi veya Bluetooth’unuzu Robottan ayırarak veya hiç bağlamadan kullanmak mümkündür. Ayrıca, Uygulamadaki ayarlarınızdan harita verilerinin bize iletilmemesini de seçebilirsiniz.

Bilgi Toplamak için Tanımlama Bilgilerinin ve Diğer Teknolojilerin Kullanımı.

Biz ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız, Web Sitemizi ziyaret ettiğinizde veya Uygulamalarımızı kullandığınızda, e-postalarımızı okuduğunuzda veya başka bir şekilde bizimle iletişim kurduğunuzda belirli kullanım bilgileri toplayabiliriz. Bu bilgileri, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirmek, ilgi alanına dayalı reklamcılık ve pazarlama yapmak, Web Sitemizi ve Hizmetimizi izlemek ve iyileştirmek için ve diğer dahili amaçlar için kullanırız. Bazı durumlarda, biz ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız bu kullanım bilgilerini kişisel bilgilerle birleştirebiliriz. Herhangi bir kullanım bilgisini kişisel bilgilerle birleştirirsek, birleştirilen bilgiler tarafımızca kişisel bilgi olarak değerlendirilecektir.

Bu bilgileri genellikle tanımlama bilgileri, web işaretçileri, gömülü komut dosyaları, konum belirleyici teknolojiler, dosya bilgileri ve benzer teknolojiler (topluca “izleme teknolojileri”) dahil olmak üzere çeşitli izleme teknolojileri aracılığıyla toplarız. Ek 3’teki tablo, hakkınızda otomatik olarak topladığımız kişisel bilgi kategorilerini ve bu bilgileri nasıl kullandığımızı gösterir.

 

2. KİŞİSEL BİLGİLERİN ÜÇÜNCÜ TARAFLARLA PAYLAŞILMASI

Kişisel bilgilerinizi aşağıda açıklanan durumlarda paylaşabiliriz. Bilgilerinizle ilgili seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi için, “Bilgilerinizle İlgili Tercihleriniz” bölümüne bakın.

Grup şirketler. İştiraklerimizi (yani sahip olduğumuz veya kontrol ettiğimiz herhangi bir kuruluş) veya nihai holding şirketimizi (yani bize sahip olan veya kontrol eden herhangi bir kuruluş) ve sahip olduğu tüm yan kuruluşları da içeren iRobot olarak sahip olunan veya ortak mülkiyet altındaki diğer şirketler. Bu şirketler kişisel bilgilerinizi bu Politika kapsamında kullanabildiğimiz şekilde kullanacaktır.

Servis sağlayıcıları. Yalnızca bizim adımıza hizmetlerini yerine getiren satıcılar, bağlı kuruluşlar ve diğer hizmet sağlayıcılar, hedeflenen reklamları belirleme ve sunma, e-ticaret hizmetleri, içerik veya hizmet sağlama, faturalama, web sitesi operasyonu sağlama dahil olabilir. Ödeme işleme ve yetkilendirme, müşteri hizmetleri, dolandırıcılığı önleme, web barındırma, veri depolama veya analitik hizmetleri sağlama.

İsteğiniz üzerine üçüncü şahıslar. iRobot, üçüncü tarafların örneğin Amazon Alexa ve Google Assistant dahil olmak üzere Robotlarımız ve Hizmetimizle etkileşime giren uygulamalar ve araçlar geliştirmesine izin verir. Bir üçüncü taraf uygulamasını veya hizmetini Robotlarımız veya Hizmetimizle entegre etmeyi seçerseniz, üçüncü tarafın, entegrasyonu güçlendirmek için Robotunuzdan ve Uygulamanızdan gerekli bilgileri toplamasına izin vereceğiz. Lütfen iRobot’un bu üçüncü şahısların veri toplama ve kullanım uygulamalarını kontrol etmediğini unutmayın. Robotunuzu veya Uygulamaları üçüncü taraf hizmetine bağlamadan önce üçüncü taraf gizlilik politikasını ve diğer belgeleri dikkatlice incelemelisiniz. İstediğiniz zaman üçüncü taraf bir uygulamayı veya hizmet entegrasyonunu seçebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bırakıldıktan sonra, söz konusu üçüncü tarafa bilgi aktarımı, siz tekrar kaydolana kadar durur.

Bir ticari işlemle bağlantılı olarak alıcılar ve üçüncü şahıslar. Birleşme, şirket varlıklarının veya hisselerinin tamamının veya bir kısmının satışı, yeniden yapılanma, finansman, kontrolün değiştirilmesi veya işimizin tamamının veya bir kısmının başka bir şirket veya üçüncü kişi tarafından devralınması gibi herhangi bir şirket işlemiyle bağlantılı diğer taraflar veya iflas veya ilgili veya benzeri işlemler durumunda ve yasal nedenlerden dolayı kolluk kuvvetleri, düzenleyiciler ve diğer taraflar. (İ) herhangi bir geçerli yasa, düzenleme, mahkeme celbi / mahkeme emri, yasal süreç veya diğer hükümet taleplerini yerine getirmek, (ii) olası ihlallerin araştırılması da dahil olmak üzere Kullanım Şartları Sözleşmemizi uygulamak, (iii) araştırmak için gereken üçüncü taraflar ve kendimizi herhangi bir üçüncü taraf iddiasına veya iddiasına karşı savunmak, (iv) yasaların gerektirdiği veya izin verdiği şekilde iRobot’un, kullanıcılarının veya halkın haklarına, mülkiyetine veya güvenliğine yönelik zararlara karşı koruma sağlamak ve (v) tespit etmek, önlemek veya başka bir şekilde suçlu (dolandırıcılık veya takip dahil), güvenlik veya teknik sorunları ele almak.

Ayrıca, sizi bir birey olarak makul bir şekilde tanımlayamayacak şekilde toplu ve anonim bir biçimde başkalarıyla da bilgi paylaşabiliriz.

 

3. BİLGİLERİNİZLE İLGİLİ SEÇİMLERİNİZ

Kişisel bilgilere erişin, düzeltin ve güncelleyin. Web sitemiz ve Uygulamamızdaki “Hesabım” seçeneğine tıklayarak bize sağladığınız belirli kişisel bilgilere erişebilir, bunları düzeltebilir ve güncelleyebilirsiniz. Yargı alanınıza bağlı olarak, kişisel bilgilerinizle ilgili ek haklara sahip olabilirsiniz.

AVRUPA EKONOMİK ALANINDAKİ KİŞİLER İÇİN

Pazarlama iletişimi. İletişim tercihlerinizi Web Sitemizdeki veya Uygulamamızdaki “Hesabım” sayfasından kontrol edebilirsiniz. Size gönderdiğimiz herhangi bir promosyon e-postası iletişimindeki “abonelikten çık” düğmesine de tıklayabilirsiniz. Hesap doğrulama, sipariş onayları, Hizmet özelliklerinde yapılan değişiklikler veya güncellemeler veya teknik ve güvenlik bildirimleri gibi hesabınızla ilgili promosyon amaçlı olmayan mesajların aboneliğini iptal edemeyeceğinizi veya bunlardan vazgeçemeyeceğinizi unutmayın.

Cihaz Toplama Kayıtlı Robotunuzdan harita verileri gibi belirli kullanım verilerinin toplanmasını Uygulama aracılığıyla kontrol edebilir veya durdurabilirsiniz. Ayrıca, Wi-Fi veya Bluetooth bağlantınızı uygulamadan keserek kayıtlı Robotunuzdan kullanım verilerinin toplanmasını kontrol edebilir veya durdurabilirsiniz. Cihaz veya kullanım verilerini toplamadan önce kaydolmanızı gerektiren özellikler için, bu özelliğin devre dışı bırakılması, söz konusu özellikle ilgili gelecekteki veri toplamayı derhal durduracaktır. Robotunuzun bağlantısını kesmekle ilgili sorularınız varsa, lütfen www.irobot.com.tr adresinden bizimle iletişime geçin.

Çevrimiçi reklamcılık. Tarayıcınız veya mobil cihazınızdaki ayarları aktif olarak yöneterek bazı çerezler veya diğer izleme teknolojileri yoluyla bilgi toplanmasını önleyebilirsiniz. Tanımlama bilgilerini ve izleme teknolojilerini devre dışı bırakma veya engelleme hakkında bilgi edinmek için lütfen “Bilgi Toplamak için Tanımlama Bilgileri ve Diğer Teknolojilerin Kullanımı” bölümüne bakın.

 

4. GÜVENLİK VE DEPOLAMA BİLGİLERİ

iRobot olarak ürünlerimizin güvenliğini çok ciddiye alıyoruz. Bir iRobot müşterisiyseniz ve bağlı ürünlerimizi kullanıyorsanız, iRobot’un ürün güvenliği ilkeleri hakkında ihtiyacınız olan bilgiler burada verilmiştir. Veri Güvenliği sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Güvenlik. iRobot, bilgilerinizin güvenliğine önem verir ve hizmet sağlayıcılarımızla paylaştıklarımız da dahil olmak üzere topladığımız tüm bilgilerin bütünlüğünü ve güvenliğini korumaya yardımcı olmak için fiziksel, idari ve teknolojik güvenlik önlemleri kullanır. Ancak hiçbir güvenlik sistemi aşılmaz değildir ve sistemlerimizin güvenliğini 100% garanti edemeyiz. Kontrolümüz altındaki kişisel bilgilerinizden herhangi birinin güvenlik ihlalinin bir sonucu olarak ele geçirilmesi durumunda, durumu araştırmak için makul adımlar atacak ve uygun olduğu durumlarda bilgileri tehlikeye atılmış olabilecek kişilere bildirimde bulunacağız ve diğerlerini alacağız. Yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uygun adımlar. Herhangi bir kayıp, hırsızlık veya şifrenizin yetkisiz kullanımından haberdar olursanız, lütfen www.irobot.com.tr adresinden veya 0216-900-14-99 numaralı telefondan bize ulaşın.

Transfer ve depolama. iRobot, kişisel bilgilerinizi, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere bulunduğunuz ülke dışında işleyebilir. Lütfen Amerika Birleşik Devletleri yasalarının veya bizim veya hizmet sağlayıcılarımızın kişisel bilgilerinizi işlediği diğer yargı alanlarının yasalarının yargı alanınızın yasalarıyla aynı gizlilik korumasını sunmayabileceğini unutmayın.

Veri saklama. iRobot, kişisel bilgileri, elde edildiği amaçların ışığında ihtiyaç duyulduğu veya izin verildiği sürece saklayacaktır. Saklama sürelerimizi belirlemek için kullanılan kriterler şunları içerir: (i) kullanıcılarımızla devam eden bir ilişkimiz olduğu ve Hizmeti sağladığımız süre; (ii) kişisel bilgilerin tanımlanıp tanımlanmadığı; (iii) tabi olduğumuz bir yasal veya uygunluk yükümlülüğümüz olup olmadığı veya (iv) yasal konumumuz ışığında alıkoymanın tavsiye edilebilir olup olmadığı (örneğin, geçerli sınırlama tüzükleri, davalar veya düzenleyici soruşturmalar ile ilgili olarak). Kişisel bilgilerinizin sistemlerimizden silinmesini talep etmek için global.irobot.com adresinden, Uygulama aracılığıyla veya Web sitemizde hesabınıza giriş yaparak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Robot ve Hizmet kullanımıyla ilgili bilgiler dahil olmak üzere kişisel verilerinizi anonimleştirme ve anonimleştirilmiş bilgilerinizi kendi kayıtlarımız ve ürün ve özellik geliştirme amaçları için saklama hakkımızı saklı tutuyoruz.

Kullandığımız güvenlik önlemleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, lütfen bu Gizlilik Politikasında belirtilen ayrıntıları kullanarak bizimle iletişime geçin.

 

5. ÇOCUKLARIN GİZLİLİĞİ

Hizmet, 16 yaşın altındaki kişilere yönelik değildir ve 16 yaşın altındaki kişilerden kasıtlı olarak bilgi toplamaz veya saklamayız. 16 yaşın altındaki bir kişi hakkında kişisel bilgilerin bize verildiğini fark ederseniz, lütfen aşağıdaki bilgileri kullanarak hemen bizimle iletişime geçin.

 

6. ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİNE BAĞLANTILAR

Hizmet zaman zaman ortak ağlarımıza, reklamcılara, ortak tüccarlara, perakendecilere ve bağlı kuruluşlara ait üçüncü şahıs web sitelerine ve bu Gizlilik Politikası dahilinde bilgi amaçlı üçüncü şahıs kuruluşların web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu web sitelerinden herhangi birine giden bir bağlantıyı izlerseniz, lütfen bu web sitelerinin kendi kullanım koşulları ve gizlilik politikaları olduğunu ve hizmetleri veya uygulamaları için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmediğimizi unutmayın. Bu web sitelerine herhangi bir bilgi göndermeden önce lütfen bireysel şartları ve politikaları kontrol edin. Ek olarak, Web Sitelerimiz Facebook, Twitter ve Pinterest düğmeleri (“Beğen”, “Tweet” veya “Pin” gibi) gibi sosyal medya özelliklerini içerebilir. Bu özelliklerle etkileşimleriniz, Gizlilik Politikamıza değil, özelliği sağlayan şirketin gizlilik politikasına tabidir. Lütfen ilgili sosyal medya sitelerinde gizlilik ayarlarınızı gözden geçirin. Çerez / izleme ayarlarınıza bağlı olarak, bu sosyal medya siteleri, düğmeyi tıklayıp tıklamanıza bakılmaksızın, sosyal medya düğmesi olan bir siteyi her ziyaret ettiğinizde tarama davranışınızla ilgili bilgileri otomatik olarak kaydedebilir.

 

7. BU POLİTİKADA YAPILAN GÜNCELLEMELER

Bu Gizlilik Politikasını zaman zaman değiştirme hakkını saklı tutuyoruz. Bu Gizlilik Politikasında herhangi bir değişiklik yaparsak, aşağıdaki “Son Revizyon” tarihini değiştireceğiz ve güncellenmiş Gizlilik Politikasını bu sayfada yayınlayacağız.

 

8. BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEK

Bu Politika veya gizlilik uygulamalarımız hakkında sorularınız veya yorumlarınız varsa, lütfen www.irobot.com.tr adresinden veya aşağıdaki adresten bize yazarak bizimle iletişime geçin:

Certus Mercatus Dış Tic. A.Ş.

Küçükbakkalköy Mah., Dudullu

Cd. 23-25, Brandium Rezidans

R2 Blok D:177

34758 Ataşehir / İstanbul

 

9. SON REVİZYON TARİHİ

Bu Politika en son 4 Şubat 2021 tarihinde yenilenmiştir.

EK 4 – ÜÇÜNCÜ TARAF İZLEME VE ÇEVRİMİÇİ REKLAM

Kişisel bilgileri belirli izleme teknolojileri aracılığıyla topluyoruz. Aşağıda çerezler (belirli bir izleme teknolojisi türü) ve üçüncü taraf izleme ve çevrimiçi reklamcılığa yaklaşımımız hakkında daha fazla bilgi verir.

ÇEREZLER

Çerezler, internette belirli sayfaları ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza veya diğer mobil veya el cihazlarına (akıllı telefonlar veya tabletler gibi) yerleştirilen metin dosyalarıdır. Bilgisayarınız veya cihazınız bir web sitesine eriştiğinde “hatırlamak” için kullanılırlar.

Aşağıdaki çerez türlerini kullanıyoruz:

(i) Kesinlikle gerekli çerezler. Bunlar, Web Sitemizin çalışması için gerekli olan çerezlerdir. Örneğin, Web Sitemizin bölümlerinde oturum açmanıza ve alışveriş sepetinize ürün eklemenize olanak tanıyan tanımlama bilgilerini içerir.

(ii) İşlevsellik çerezleri. Bunlar, Web Sitemize döndüğünüzde sizi tanımak için kullanılır, böylece size bu Web Sitesinde daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabiliriz. Örneğin, bu, içeriğimizi sizin için kişiselleştirmemize, sizi adıyla selamlamamıza ve tercihlerinizi (örneğin, dil veya bölge seçiminiz) hatırlamamıza olanak tanır.

(iii) Analitik / performans çerezleri. Bunlar, ziyaretçi sayısını tanımamıza ve saymamıza ve ziyaretçilerin web sitemizi kullanırken web sitemizde nasıl hareket ettiklerini görmemize olanak tanır. Bu, örneğin kullanıcıların aradıklarını kolayca bulmalarını sağlayarak Web Sitemizin çalışma şeklini geliştirmemize yardımcı olur.

(iv) Hedefleme çerezleri. Bu çerezler, Web Sitemizi ve üzerinde görüntülenen reklamları ve size gönderdiğimiz pazarlama mesajlarını ilgi alanlarınıza daha uygun hale getirmek için kullanabileceğimiz bilgileri toplamamızı sağlar. Bu bilgileri bize bu amaçla hizmet sağlayan üçüncü şahıslarla da paylaşabiliriz.

(v) Üçüncü taraf tanımlama bilgileri. Lütfen web sitemizdeki bir reklama veya bağlantıya tıkladığınızda reklam verenlerin ve diğer üçüncü tarafların kendi çerez etiketlerini kullanabileceklerini unutmayın. Bu üçüncü taraflar, kendi çerez ve gizlilik politikalarını belirlemekten sorumludur.

Bazı yargı bölgeleri, gerekli olmayan çerezlerin yüklenebilmesi için önceden onay vermeyi gerektirir. Geçerli düzenlemelere uyarız ve tüm web sitesi ziyaretçilerinin, çerez izni başlığı ayarlarımızdan çerezleri ve diğer izleyicileri seçmesine veya devre dışı bırakmasına izin veririz. Ayrıca, çoğu tarayıcı şunları yapmanıza izin verir: (i) tarayıcı ayarlarınızı, bir çerez aldığınızda sizi uyaracak şekilde değiştirmek, bu da onu kabul edip etmemeyi seçmenize olanak tanır; (ii) mevcut çerezleri devre dışı bırakmak; veya (iii) tarayıcınızı çerezleri otomatik olarak reddedecek şekilde ayarlayın; ancak bunu yapmak, Hizmetimizdeki bazı özellikler ve hizmetler düzgün çalışmayabileceğinden, Hizmeti kullanma deneyiminizi olumsuz etkileyebilir. E-posta seçeneklerinizi, e-postamıza erişip erişmediğinizi ve onunla belirli işlevleri yerine getirip getirmediğinizi bilmemizi sağlayacak teknolojileri içeren görüntülerin otomatik olarak indirilmesini önlemek için de ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarlar tipik olarak tarayıcınızın “seçenekler” veya “tercihler” menüsünde bulunur. Hangi çerezlerin ayarlandığını ve bunların nasıl yönetilip silineceğini de içeren çerezler hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edin. Kullanıcılarımızın gizlilik tercihlerini onurlandırmak için elimizden gelenin en iyisini yapsak da, şu anda tarayıcınız tarafından belirlenen Do Not Track sinyallerine yanıt veremiyoruz.

Mobil kullanıcılar için, cihazınızın İşletim Sisteminde, tanımlama bilgilerine izin vermeyi veya reklam kimliğinizi iRobot gibi şirketlerle veya reklam hizmeti sağlayıcılarımızla paylaşmayı seçmenize olanak tanıyan kontroller vardır. IDFA’yı iOS mobil cihazınızda engellemek için şu yolu izlemelisiniz: Ayarlar> Genel> Hakkında> Reklamcılık ve ardından “Reklam İzlemeyi Sınırla” seçeneğini etkinleştirin. Android cihazınızda Android kimliğini engellemek için şu yolu izlemelisiniz: Google Ayarları> Reklamlar ve ardından “İlgi alanına dayalı reklamları devre dışı bırak” ı etkinleştirin.

ÜÇÜNCÜ TARAF İZLEME VE ÇEVRİMİÇİ REKLAM

İlgi alanına dayalı reklamcılığa katılıyoruz ve çevrimiçi tarama geçmişinize ve ilgi alanlarınıza dayalı olarak size hedeflenmiş reklamlar sunmak için üçüncü taraf reklam şirketlerini kullanıyoruz. Üçüncü taraf çevrimiçi reklam ağlarına, sosyal medya şirketlerine ve diğer üçüncü taraf hizmetlerine, Web Sitemizde, diğer web sitelerinde, uygulamalarda veya diğer web sitelerinde, uygulamalarda veya kullanabileceğiniz hizmetler ve kullanabileceğiniz diğer cihazlar. Her zaman olmasa da tipik olarak, ilgi alanına dayalı reklamcılık için kullanılan bilgiler tanımlama bilgileri veya benzer izleme teknolojileri aracılığıyla toplanır. Sizi cihazlar arasında tanımlamanıza yardımcı olmak için ortak bir hesap tanımlayıcısını (bir e-posta adresi veya kullanıcı kimliği gibi) veya verileri üçüncü taraf reklam ortaklarımızla paylaşabiliriz. Biz ve üçüncü taraf ortaklarımız, çevrimiçi gördüğünüz reklamları ilgi alanlarınızla daha alakalı hale getirmek ve ayrıca raporlama, ilişkilendirme, analiz ve pazar araştırması gibi reklamla ilgili hizmetler sağlamak için bu bilgileri kullanırız.

Google Analytics ve Reklamcılık. Google Analytics aracılığıyla, Google Analytics ile Yeniden Pazarlama, Google Görüntülü Reklam Ağı Gösterim Raporlaması ve Google Analytics Demografi ve İlgi Alanı Raporlaması gibi belirli görüntülü reklamcılık biçimlerini ve diğer gelişmiş özellikleri de kullanabiliriz. Bu özellikler, birinci taraf çerezlerini (Google Analytics çerezi gibi) ve üçüncü taraf çerezlerini (DoubleClick reklam çerezi gibi) veya diğer üçüncü taraf çerezlerini geçmişinize göre reklamları bilgilendirmek, optimize etmek ve görüntülemek için birlikte kullanmamızı sağlar. Web Sitesi ve Uygulamalara ziyaretler. Şu anda https://google.com/ads/preferences adresinde bulunan Google Ads Tercihler Yöneticisi’ni ziyaret ederek veya NAI’nin http: // www adresindeki çevrimiçi kaynaklarını ziyaret ederek reklam tercihlerinizi kontrol edebilir veya belirli Google reklamcılık ürünlerini devre dışı bırakabilirsiniz. networkadvertising.org / seçenekler.

Google Analytics dahil olmak üzere bu bölümde açıklanan tüm çerez izleme işlemleri için, iRobot, Web Sitemizi ilk ziyaret ettiğinizde görünen çerez başlığında belirtildiği gibi, dahil olma veya devre dışı bırakma tercihlerinize tam olarak uyar. Tercihlerinizi banner üzerinden sıfırlamak isterseniz, bunu çerezlerinizi temizleyerek ve Web Sitemizi yeniden başlatarak yapabilirsiniz.